215 mijë ndjekës brenda 1 jave! Ish- banorët e BBV ‘bëjnë namin’, ja kush theu rekord në rrjetet sociale

“Social Top 5”, një rubrikë e emisionit “Live From Tirana” që sjell vëmendjen tek personazhet e famshëm, qofshin ata shqiptarë apo të huaj. Teksa të gjithë jemi gjithë sy e veshë se çfarë postojnë yjet në rrjete sociale, kjo ndikon dhe tek numri i tyre i ndjekësve në “Instagram”.

Por cilët janë ish-banorët e shtëpisë së “BBV” që kanë spikatur në “Instagram” këtë javë? Me disa ndryshime të vogla nga java e kaluar, këta janë personat që kanë fituar më shumë ndjekës gjatë kësaj jave…

10. Në vend të dhjetë për këtë javë renditet ish-opinionistja e këtij edicioni të “Big Brother VIP”, Zhaklina Lekatari. Ajo ka shtuar 2 mijë ndjekës në “Instagram” duke shkuar në 68.2K ndjekës.

9. Menjëherë pas saj vjen Arbër Hajdari, i cili ka qenë në kolltukun e opinionistit për të dyja edicionet e “Big Brother VIP”. Ai ka fituar 8 mijë ndjekës këtë javë.

8. Vendi i tetë shkon për Jori Dellin, një ndër personazhet më simpatike dhe energjike brenda shtëpisë së “BBV”. Ajo ka qenë mjaft aktive pas daljes së saj me video të shumta humoristike të postuara në llogaritë e saj sociale. Jori ka fituar 10 mijë ndjekës më shumë.

7. Nita Latifi ishte vetëm një hap larg finales së madhe të “Big Brother VIP”, por ende konsiderohej si një prej lojtareve më të forta. Këngëtarja i është futur tashmë punës për krijimin e projekteve të reja muzikore. Këtë javë ajo ka fituar 11 mijë ndjekës.

6. Olta Gixhari, ‘luanesha’ e këtij edicioni të “Big Brother VIP” fatkeqësisht e la në gjysmë rrugëtimin e saj brenda shtëpisë, por ka qenë ndër banoret më të komentuara. Aktorja ka fituar 18 mijë ndjekës në “Instagram”.

5. Dea Mishel, një nga katër finalistet e “BBV”, për këtë javë ka shtuar plot 29 mijë ndjekës, duke shkuar kështu në 286 mijë ndjekës në rrjetin e saj social.

4. Krist Aliaj ishte kokë më kokë me Luizin në finalen e madhe të BBV, ku u shpall fitues ky i fundit. Ai ka fituar këtë javë 29800 ndjekës.

3. Efi Dhedhes, gjithashtu një lojtare mjaft e fortë brenda shtëpisë, ka fituar plot 30 mijë ndjekës këtë javë. Nga 559 mijë, ajo ka shkuar në 589 mijë ndjekës në “Instagram”.

2. Vendi i dytë për këtë javë shkon për Kiara Titon. Moderatorja ka fituar 34 mijë ndjekës dhe tani ka 709K fansa në “Instagram”.

1. Nuk kishte si të ndodhte ndryshe dhe vendi i parë për këtë javë shkon sërish për Luiz Ejllin. Fituesi i “Big Brother VIP” ka thyer rekord duke fituar plot 215 mijë ndjekës më shumë brenda vetëm 1 jave.

Related Posts

She put a ball of aluminum foil in her washing machine. Only a few people know this awesome trick

No one really likes doing laundry but it is a part of our daily activities. In most cases, it is time-consuming and quite frankly annoying. Luckily for…

Bull was chained up his whole life – now watch when this animal hero cuts the lock

Whether it’s a dog, a cat, a hamster, or a cow, one thing is clear: it’s never okay to neglect animals. A bull named Bandit lived his…

The mom wants to give her baby, who has Down syndrome, to foster care. So, the dad decides he’ll take care of the baby all by himself.

Every day, lots of babies are born all over the world with conditions that make them different. But every baby is special and deserves love, care, and…

Jane Fonda criticizes Jennifer Lopez’s relationship with Ben Affleck: ‘Feels too much’

A friend is someone who checks in on you and provides honest feedback on your relationships at regular intervals. Jane Fonda, who is close to Jennifer Lopez,…

Recognize her? Better sit before you learn her true identity…

Joan van Ark was born on June 16, 1943, in New York City, New York. Her parents were not connected to the film industry. When Joan was…

Gracefully aging, Helen Hunt is as beautiful today as she was five decades ago

Pressured by Hollywood and discerning fans that impose impossible standards of perfection, many celebrities are chasing youth in the hopes of achieving immortal beauty. Dismissing expectations of…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *