“Bashkëshorti im të jetë si Luizi”, E hoqën nga puna se përmendi ish-banorin e BBV, reagon për herë të parë gazetarja dhe zbulon lëvizjen e radhës

Ish gazetarja e RTSH-së, Eri Muço, e cila u hoq nga puna pasi përmendi Luiz Ejllin, fituesin e Big Brother VIP në ambientet e studios së lajmeve tha se tashmë është në një proces gjyqësor.

E ftuar në emisionin “Shqipëria Live” ajo u shpreh se është e lënduar, por nuk do ta lejë çështjen.

Eri Muço: Me telefonuan dhe i sqarova që nuk kanë lidhje me lajmet, u bë një mbledhje partie, është një ngjarje e rëndë për TV tonë, ish drejtori i RTSH Gjirokastra. Gazetarit mund t’i heqësh punën, por jo penën, atë ditë në mbledhjen e parë më është thënë që nga sot nuk do të jesh më gazetare, por recepsioniste, u thash që nuk e pranoj një gjë të tillë, të më penalizojnë për një gjë që nuk ka lidhje me lajmet, i kisha bërë reklamë një televizioni tjetër dhe kisha shkelur kodin e etikës sepse kisha përdorur studion, duke parë gjërat se si rrodhën më pas, pas dy javësh është bërë një emision pasdite që është folur vetëm për Luizin. Ka qenë telefonata e parë me nënë, nuk po përmend gazetarë, i kam kërkuar madje ju flisni për të dhe më penalizoni mua. U thirra në Tiranë në mbledhjen e dytë, unë jam gazetare prej 19 vitesh, kam punuar për RTSH, kam dërguar lajme.

Rusi: Ligjërisht ke bërë një shkelje?

Muço: Unë jam konsultuar, nuk mund të flas për pjesën e termave ligjorë, por jam në një proces gjyqësor, e kam kundërshtuar vendimin. Ua them edhe shoqeve të mia, në këtë Big Brother që ishte i gjithë shqiptarëve, të gjithë fituan, por vetëm unë humba. Besoj do më mbështesin, do doja ta takoja çiftin. Jam lënduar me shpirt, por nuk dorëzohem lehtë.

Related Posts

Julia Roberts’ daughter Hazel is growing up fast and looks just like her mother

A celebrity we hardly ever hear from is Julia Roberts. Fans know nothing about her personal life. Despite her being an Oscar-winning actress who has appeared in…

After discovering a room full of snakes and realizing they must be guarding something, a man calls the police.

A daring rescue operation has uncovered a perplexing mystery revolving around an abandoned building, a room teeming with snakes, and an unwitting protagonist named Dan. Here’s the…

A distressed woman confided in her grandmother, who had an excellent response to the news that her husband had cheated on her.

It’s important to be able to talk to the people we care about about the challenges we’re facing in life so that we don’t have to go…

Roseanne Barr Turns 70 — She Is Slimmer, Has Bigger Family & Is ‘Feeling Good’ with Beloved Man of 20 Years

Roseanne Barr was fired from her sitcom because of a racist tweet. The actress found love again and bought a house in Hawaii with her life partner….

Kate Middleton’s Cancer Diagnosis: Revealing the Shocking News

Last week, much to the surprise of her close friends, Kate Middleton shared the news about her cancer diagnosis. While she confided in a small group of…

Stray cat refuses to eat unless she gets food in a bag

A mother’s love for her child is stronger than anything else. Often, a mom will go without so that her children can get what they need. It…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *